Hallitus ja yhteystiedot


Sigma-killan hallituksen jäsenet valitaan kerran vuodessa ja ehdolle voi osallistua kuka tahansa killan jäsen.

Hallituslaisia valitaan pääsääntöisesti aina maksimimäärä, mikä on tällä hetkellä 14. Minimivaatimus hallituksen muodostamiselle on se, että hallituksessa on PJ, vara-pj, sihteeri ja rahastonhoitaja. Muut tittelit ovat vapaavalintaisia ja voivat vaihtua siksi vuosittain.

Killan fyysinen osoite on Oulun yliopisto Linnanmaa J2 90570 OULU.

Koko hallitukseen saa suoraan yhteyttä lähettämällä viestiä osoitteeseen hallitus (ät) sigma-kilta.net ja killan hallituksen jäseniin alla näkyvistä hallituslaisten henkilökohtaisista osoitteista. Stay tuned for naamasto.


Sigman hallitus kaudella 2017

Puheenjohtaja Helmi Glumoff helmi.glumoff(ät)gmail.com (puh 0504040639)
Varapuheenjohtaja Iiro Nerg iiro.nerg(ät)student.oulu.fi
Sihteeri Wilma Ruotsalainen wilma.ruotsalainen(ät)student.oulu.fi
Rahastonhoitaja Veli-Jussi Haanpää Veli-Jussi.Haanpaa(ät)student.oulu.fi
Fuksivastaava Teemu Virtanen Tevirtan(ät)student.oulu.fi
Liikuntavastaava Tuomas Phuphusit tuomas.phuphusit(ät)student.oulu.fi
Webmaster ja tiedottaja
Emäntä Niko Kulmala niko.kulmala(ät)student.oulu.fi
Emäntä Aki Vikman aki.vikman(ät)hotmail.com
Tapahtumavastaava Iikka Mäntynen Iikka.mantynen(ät)windowslive.com
Tapahtumavastaava Tuomas Harila tuomas.harila(ät)student.oulu.fi
KV-vastaava Veera Juntunen veera.emilia.juntunen(ät)gmail.com
Fysiikan opintovastaava Sami Hiltunen sami.hiltunen(ät)student.oulu.fi
Matematiikan opintovastaava Iiro Nerg iiro.nerg(ät)student.oulu.fi
OLuT -vastaava Eetu Leinonen Eetu.Leinonen(ät)student.oulu.fi
OLuT -vastaava Siiri Ikäheimonen siiri.ikaheimonen(ät)student.oulu.fi