Hallitus ja yhteystiedot


Sigma-killan hallituksen jäsenet valitaan kerran vuodessa ja ehdolle voi osallistua kuka tahansa killan jäsen.

Hallituslaisia valitaan pääsääntöisesti aina maksimimäärä, mikä on tällä hetkellä 15. Minimivaatimus hallituksen muodostamiselle on se, että hallituksessa on PJ, vara-pj, sihteeri ja rahastonhoitaja. Muut tittelit ovat vapaavalintaisia ja voivat vaihtua siksi vuosittain.

Killan fyysinen osoite on Oulun yliopisto Linnanmaa J2 90570 OULU.

Koko hallitukseen saa suoraan yhteyttä lähettämällä viestiä osoitteeseen hallitus(at)sigma-kilta.net ja killan hallituksen jäseniin alla näkyvistä hallituslaisten henkilökohtaisista osoitteista. Stay tuned for naamasto.


Sigman hallitus kaudella 2018


Puheenjohtaja Teemu Virtanen teemu.virtanen(at)student.oulu.fi (puh. 040 719 2881)
Varapuheenjohtaja Veera Juntunen veera.e.juntunen(at)student.oulu.fi
Sihteeri Sanni-Ilona Nikkinen sanni-ilona.nikkinen(at)student.oulu.fi
Rahastonhoitaja Stefan Vesterkvist stefan.vesterkvist(at)student.oulu.fi
Fuksivastaava Lauri Poranen lauri.poranen(at)student.oulu.fi
Liikuntavastaava Tuomas Phuphusit tuomas.phuphusit(at)student.oulu.fi
Webmaster ja tiedottaja Vili Pelttari vili.pelttari(at)student.oulu.fi
Isäntä Emilia Koivu reetta.koivu(at)student.oulu.fi
Isäntä Suvi Takalahti suvi.takalahti(at)student.oulu.fi
Tapahtumavastaava Saara Juntunen saara.juntunen(at)student.oulu.fi
Tapahtumavastaava Wilma Ruotsalainen wilma.ruotsalainen(at)student.oulu.fi
KV-vastaava Heli Miettinen heli.miettinen(at)student.oulu.fi
Suhdevastaava Niko Kulmala niko.kulmala(at)student.oulu.fi
Fysiikan opintovastaava Veli-Jussi Haanpää veli-jussi.haanpaa(at)student.oulu.fi
Matematiikan opintovastaava Eetu Leinonen eetu.leinonen(at)student.oulu.fi
OLuT-vastaava Anri Kinisjärvi anri.kinisjarvi(at)student.oulu.fi
OLuT-vastaava Eetu Leinonen eetu.leinonen(at)student.oulu.fi
Oltermanni Otto Mankinen otto.mankinen(at)oulu.fi